aktualności

30.11.1999Sprawdź, jakim jesteś wzorem dla swojego dziecka
Czy wiesz, że podczas zderzenia czołowego przy prędkości 50 km/h waga dziecka zwiększa się aż dziesięciokrotnie, czyli np. z 10 do 100 kg? Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co może się stać, gdy wieziesz dziecko samochodem bez fotelika?
Sprawdź swoje wiadomości odwiedzając nową zakładkę w serwisie www.orlenbezpiecznedrogi.pl, zatytułowaną - "Dla rodziców i dzieci", stworzoną specjalnie z myślą o rodzicach i opiekunach oraz ich pociechach.
W zakładce znajdziesz także ciekawostki medyczne, psychologiczne i z zakresu bezpieczeństwa, a także rady psychologa i specjalne quizy. Chcesz sprawdzić, jakim jesteś wzorem? Rozwiąż quiz dla rodziców. Poddaj się też ocenie swojego dziecka. Zachęć je, by rozwiązało razem z Tobą test, którego wyniki pokażą, czy postrzega Cię jako wzór i dobrego nauczyciela bezpiecznych zachowań.

- Za zachowania, które dotyczą bezpieczeństwa dzieci, odpowiedzialni są najbliżsi,. Im wcześniej opiekunowie zapiszą w umysłach dzieci dobre wzory, tym większa szansa, ze ich pociechy przetrwają w ryzykownych sytuacjach, z którymi stykają się i stykać będą przez następne lata - podkreśla psycholog dziecięcy Małgorzata Ohme. – Opiekunowie powinni pamiętać, że na przykład przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle w towarzystwie dziecka, zostanie przyjęte przez pociechę, jako działanie pozytywne i jako takie będzie naśladowane – zwraca uwagę psycholog w serwisie www.orlenbezpiecznedrogi.pl

Na stronie możesz też zaprenumerować newsletter, wziąć udział w sondach, a także przeczytać co inni uczestnicy poprzednich edycji Konkursu Inicjatyw ORLEN. Bezpieczne Drogi robią dla dzieci, by te były bezpieczniejsze na drodze.
"ORLEN. Bezpieczne Drogi" to autorski program PKN ORLEN na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, zainaugurowany w 2006 roku. W ciągu blisko trzech lat realizacji, program stał się jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Podstawowym celem tegorocznej edycji Programu "ORLEN. Bezpieczne Drogi", która odbywa się pod hasłem "Rodzice wzorem dla dziecka" jest uświadomienie rodzicom i opiekunom ich niepodważalnej roli w nauczaniu dzieci zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz prawidłowych zachowań na drodze.

Kontakt prasowy:
Joanna Wawrzyniak (Allegro Agency)
tel.: 0 606 316 300
email: joanna.wawrzyniak@allegro.com.pl