aktualności

06.12.2007Spotkanie Pani Minister Katarzyny Hall z abp. Kazimierzem Nyczem
W dniu 6 grudnia 2007 roku odbyło się spotkanie Pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall i Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski abpa Kazimierza Nycza na temat egzaminu maturalnego z religii. W spotkaniu wzięli udział merytoryczni współpracownicy obu stron.
27.11.2007Znaczne podwyżki dla nauczycieli są możliwe
Na konferencji prasowej zorganizowanej 27 listopada 2007 roku po posiedzeniu Rady Ministrów, Premier poinformował, że powołany przez rząd specjalny zespół chce dokonać korekt w odziedziczonym po poprzednikach budżecie, tak aby możliwe były wyższe podwyżki dla nauczycieli od zapowiadanych.
14.11.2007Minister Edukacji Narodowej Ryszard Legutko kończy swoją działalność...
A oto treść listu odchodzącego ministra:

Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
Szanowni Państwo

Kończąc moją działalność jako Minister Edukacji Narodowej, pragnę podziękować Państwu za dotychczasową pracę na rzecz polskiego systemu oświaty.
06.11.2007Informacja w sprawie podręczników dla uczniów niedowidzących i niewidomych
Przedmiotowe zamówienia są realizacją obowiązku ustawowego nałożonego na ministra właściwego ds. oświaty. Zatwierdzenie środków na realizację przedmiotowego zadania nastąpiło dopiero w maju br. Po uzyskaniu zapewnienia źródła finansowania Ministerstwo wystąpiło do wydawców posiadających prawa autorskie do podręczników stanowiących przedmiot niniejszych postępowań z prośbą o wyrażenie zgody na dokonanie adaptacji podręczników w systemie Braille’a, a także o przekazanie materiałów źródłowych umożliwiających dokonanie adaptacji.
01.11.2007Serdecznie witamy w nowym serwisie publikacji nauczyciele.mom.pl
Serdecznie witamy wszystkich naszych gości. Zapraszamy do przeglądania i publikowania na stronach nowego serwisu publikacyjnego nauczyciele.mom.pl.
Mamy nadzieję iż obecna forma naszego serwisu okaże się wygodniejsza w obsłudze :)
10.10.2007Komunikat w sprawie płac nauczycielskich
Nie ma obawy, aby w roku 2008 nie doszło do podwyżek płac nauczycieli. Ustawa zmieniająca ustawę Karta Nauczyciela w tej kwestii jest obecnie na ostatnim etapie uzgodnień międzyresortowych.
30.11.1999Sprawdź, jakim jesteś wzorem dla swojego dziecka
Czy wiesz, że podczas zderzenia czołowego przy prędkości 50 km/h waga dziecka zwiększa się aż dziesięciokrotnie, czyli np. z 10 do 100 kg? Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co może się stać, gdy wieziesz dziecko samochodem bez fotelika?

pierwsza | poprzednia [ strona: 15 / 15 ] następna | ostatnia