aktualności

27.11.2007Znaczne podwyżki dla nauczycieli są możliwe
Na konferencji prasowej zorganizowanej 27 listopada 2007 roku po posiedzeniu Rady Ministrów, Premier poinformował, że powołany przez rząd specjalny zespół chce dokonać korekt w odziedziczonym po poprzednikach budżecie, tak aby możliwe były wyższe podwyżki dla nauczycieli od zapowiadanych.
14.11.2007Minister Edukacji Narodowej Ryszard Legutko kończy swoją działalność...
A oto treść listu odchodzącego ministra:

Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty
Szanowni Państwo

Kończąc moją działalność jako Minister Edukacji Narodowej, pragnę podziękować Państwu za dotychczasową pracę na rzecz polskiego systemu oświaty.
06.11.2007Informacja w sprawie podręczników dla uczniów niedowidzących i niewidomych
Przedmiotowe zamówienia są realizacją obowiązku ustawowego nałożonego na ministra właściwego ds. oświaty. Zatwierdzenie środków na realizację przedmiotowego zadania nastąpiło dopiero w maju br. Po uzyskaniu zapewnienia źródła finansowania Ministerstwo wystąpiło do wydawców posiadających prawa autorskie do podręczników stanowiących przedmiot niniejszych postępowań z prośbą o wyrażenie zgody na dokonanie adaptacji podręczników w systemie Braille’a, a także o przekazanie materiałów źródłowych umożliwiających dokonanie adaptacji.
01.11.2007Serdecznie witamy w nowym serwisie publikacji nauczyciele.mom.pl
Serdecznie witamy wszystkich naszych gości. Zapraszamy do przeglądania i publikowania na stronach nowego serwisu publikacyjnego nauczyciele.mom.pl.
Mamy nadzieję iż obecna forma naszego serwisu okaże się wygodniejsza w obsłudze :)
10.10.2007Komunikat w sprawie płac nauczycielskich
Nie ma obawy, aby w roku 2008 nie doszło do podwyżek płac nauczycieli. Ustawa zmieniająca ustawę Karta Nauczyciela w tej kwestii jest obecnie na ostatnim etapie uzgodnień międzyresortowych.
30.11.1999Sprawdź, jakim jesteś wzorem dla swojego dziecka
Czy wiesz, że podczas zderzenia czołowego przy prędkości 50 km/h waga dziecka zwiększa się aż dziesięciokrotnie, czyli np. z 10 do 100 kg? Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co może się stać, gdy wieziesz dziecko samochodem bez fotelika?

pierwsza | poprzednia [ strona: 15 / 15 ] następna | ostatnia