aktualności

14.03.2008Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli
W Dzienniku Ustaw z dnia 12 marca 2008 roku opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy (Dz. U. Nr 42, poz. 257).
10.03.2008I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "FotoUcz" rozstrzygnięty
Dnia 10 marca 2008 roku został rozstrzygnięty I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "FotoUcz". Po burzliwych obradach Jury konkursowe w składzie:
 • Robert Szcząchor - przewodniczący
 • Mateusz Wiczyński - członek
 • Tadeusz Bącal - członek
 • Stanisław Krzak - członek
  postanowiło przyznać 3 nagrody i 10 wyróżnień.
  20.02.2008Kolejna tura negocjacji w sprawie podwyżek dla nauczycieli
  W ciągu mijających 100 dni pracy Ministerstwa Edukacji Narodowej wydarzyło się bardzo wiele, jeżeli chodzi o wynagrodzenia nauczycieli. Pierwszą decyzją tego rządu było zwiększenie subwencji oświatowej i podniesienie płac nauczycieli o 10%. […] Musimy się mieścić w granicach prawa i zarówno my, jak i związki zawodowe dobrze wiemy, jaka kwota została w ustawie budżetowej zabezpieczona na podwyżki. Pieniądze dla nauczycieli już czekają na wypłatę – powiedziała podczas briefingu w gmachu MEN Pani Minister Krystyna Szumilas, prezentując stanowisko resortu po spotkaniu ze związkami zawodowymi, które odbyło się 20 lutego br.
  11.02.2008Założenia do reformy programowej
  W związku z planowanym obniżeniem wieku szkolnego zespoły eksperckie powołane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczynają prace nad zmianami w podstawie programowej i dostosowaniem jej do wieku uczniów -poinformowała Minister Katarzyna Hall, podczas briefingu 11 lutego 2008 roku.
  16.01.2008Dziennik nauczyciele v 1.0
  W związku ze zbliżającym się okresem klasyfikacji semestralnej przygotowaliśmy dla państwa wersję testową "Dziennika nauczyciela". Narzędzie to zapewne ułatwi państwo proces dokumentacji klasyfikacyjnej.
  Plik można pobrać tutaj.

  Zapowiadamy również bieżącą rozbudowę "nauczycielskiej pomocy" :)
  12.01.2008Spotkanie z przedstawicielami Związku Zawodowego Solidarność
  Minister Katarzyna Hall spotkała się z prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w dniu 11 stycznia 2008 rroku w MEN. Proponowane zmiany, jakie zamierza przeprowadzić resort w systemie oświaty były głównym tematem spotkania.
  10.01.2008Nowe formy wychowania przedszkolnego – rozporządzenie
  Zespół wychowania przedszkolnego i punkt przedszkolny to dwie nowe formy, w jakich może być prowadzone wychowanie przedszkolne. Możliwość ich tworzenia daje "Rozporządzenie w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania", które 10 stycznia 2008 roku podpisała Katarzyna Hall Minister Edukacji Narodowej.
  07.01.2008Główne zamierzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej
  Działania planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mają dwa ważne cele dokończenie reformy systemu edukacji rozpoczętej przez ministra Mirosława Handkego z rządu Jerzego Buzka oraz uproszczenie prawa oświatowego sprzyjające unowocześnieniu polskiej szkoły i jej otwartości na świat.
  22.12.2007Najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe
  Piękna jest radość w święta, ciepłe są myśli o bliskich,
  niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich.
  Serdeczne życzenia, wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
  wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2008 Roku
  życzy portal nauczyciele.mom.pl
  07.12.2007Kwota bazowa dla nauczycieli o 10% wyższa
  Sejmowe Komisje Edukacji, Nauki i Młodzieży i Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej na posiedzeniu w dniu 6 grudnia 2007rok, jednogłośnie przyjęły poprawkę zwiększającą kwotę bazową, od której zależy średnie wynagrodzenie nauczycieli, o 10% - do kwoty 2074,15 zł.

 • pierwsza | poprzednia [ strona: 14 / 15 ] następna | ostatnia